Blog Firmowy – Skuteczny kanał promocji marki, firmy, produktu.

Blog firmowy odgrywa coraz większą rolę w rozpoznawalności firmy, czy też marki. Coraz więcej polskich firm prowadzi swojego blogi rozumiejąc, że to bardzo skuteczny marketing internetowy, który umożliwia bardzo szczegółowe zapoznanie potencjalnych klientów ze swoją ofertą. 

Dobry blog firmowy, to skuteczne pozycjonowanie.

Blog jest idealnym źródłem pozyskiwania wysokiej jakości linków. Zainteresowani klienci chętnie dzielą się interesującą treścią z innymi poprzez fora, własne blogi czy media społecznościowe. Wiadomo również, że sama wyszukiwarka Google lubi blogi, które są systematycznie aktualizowane o nowe treści, co wpływa pozytywnie na pozycję bloga w wyszukiwarce. Dużo dobrej jakości treści wpływa na zwiększenie ilości długich fraz pod jakimi znajdzie nasz blog wyszukiwarka. Umożliwia to uzyskanie potencjalnych klientów również z tzw. fraz długiego ogona. 

Bez jakości nie ma skuteczności.

Bardzo istotna jest jakość treści znajdujących się na blogu oraz jego częsta i systematyczna aktualizacja o nowe treści. Bez tego blog stanie się bezwartościową stroną, a nie skutecznym narzędziem marketingowym. Prowadzenie bloga na najwyższym poziomie to zajęcie trudne i czasochłonne, dlatego lepiej niekiedy powierzyć to zewnętrznym fachowcom, którzy poprowadzą go dla Twojej firmy.  Powierzenie tego zadania firmie zewnętrznej zaoszczędzi czas Twój i Twoich pracowników oraz umożliwi uniknięcie błędów w jego prowadzeniu.

Wiele badań marketingowych wskazuje, że inwestowanie w blogi i ich promocję, to jedne z najlepiej wydanych pieniędzy na marketing.

Wiele małych firm obawia się o koszt prowadzenia i utrzymywania takiej formy marketingu, jednak jest on niewielki w porównaniu z potencjałem marketingowym, jaki blog da Twojej firmie. Jeżeli jesteś zainteresowany tworzeniem bloga firmowego zapraszamy z zapoznaniem się z ofertą firmy Home Intelligent System.